TYP: a1

"Rekreacyjne żeglowanie po wodach śródlądowych"

środa, 8 grudnia 2010
Z.
rekreacyjne żeglowanieTytuł tej książki jest nieco mylący, a na pewno nie oddaje w pełni istoty rzeczy. Zwłaszcza słowo "rekreacyjne" może powodować, że potencjalny czytelnik zbagatelizuje treści zawarte w tej książce. A nie słusznie! Nie jest to bowiem błahe pisanie o zwykłym "szuwarowym" pływaniu - to doskonały podręcznik i zarazem poradnik, z którego powinni korzystać nie tylko kursanci, ale i wytrawni żeglarze. Autor, doświadczony instruktor żeglarstwa, nauczyciel akademicki i jednocześnie wybitny żeglarz dzieli się z czytelnikiem swym ogromnym doświadczeniem.

Jaki powinien być dobry podręcznik? Oczywiście ma być nienudny, powinien być interesujący, przystępny i wciągający. I taką właśnie książkę napisał Władysław R. Dąbrowski. To co w niej zawarte z pewnością pozwoli na pozytywne zdanie egzaminu na stopień żeglarza, jest to bowiem kopalnia wiedzy praktycznej pozwalającej umiejętnie i bezpiecznie żeglować.

Polecamy!



Władysław R. Dąbrowski
  "Rekreacyjne żeglowanie po wodach śródlądowych"
"Przedsięwzięcie Galicja" 2008
275 stron
oprawa twarda
cena: 44 zł




Powiązane:
TYP: a3
0 1
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912