TYP: a1

Zapiski Młodego Żeglarza

piątek, 26 kwietnia 2019
Monika Frenkiel

Żeglowanie z dziećmi spotyka się coraz częściej. A ponieważ coraz częściej młodzi ludzie stają na pokładach, przez starszymi załogantami staja nowe wyzwania. Na przykład nauczyć dzieciaki czegoś, a przy okazji nie zanudzić. I co nie jest bez znaczenia, zająć im jakoś czas.

Unikalną propozycję stworzyła firma logbooki.pl – to pozycja dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat, szczególnie tych zabieranych na żagle na Mazury czy Grecji. „Zapiski Młodego Żeglarza” z jednej strony zachęcają do codziennych zapisków z wydarzeń podczas rejsu, w formie bardzo uproszczonego dziennika jachtowego. Z drugiej - proponują 14 zadań związanych z żeglarstwem i pobytem na jachcie - łącząc ich rozwiązanie z podstawową wiedzą żeglarską. Pozycja jest o tyle unikalna, że dotychczasowe dostępne na polskim rynku wydawnictwa żeglarskie dla dzieci są skierowane do tych, które żeglują, a nie „turystów” na jachcie.

 

Zeszyt ułatwia zainteresowanie dzieci żeglarstwem i aktywnym uczestnictwem w rejsie. Przy dodatkowym zaangażowaniu starszych członków załogi może być ciekawą propozycją na czas rejsu, zarówno morskiego, jak i śródlądowego.

 

Książeczka zawiera zarówno zadania rysunkowe (narysuj, pokoloruj, połącz kropki), tekstowe (znajdź słowa, opisz), jak i proponowane aktywności na pokładzie jachtu (znajdź, sprawdź jak działa). Dodatkowo zawiera miejsce na gromadzenie pieczątek, wklejek i wpisów z odwiedzonych miejsc i od spotkanych osób.

 

Tytuł: Zapiski Młodego Żeglarza

http://www.logbooki.pl/

- 32 strony,

- okres 14 dni,

-  format B5 pomniejszony (165 x 235 mm),

- oprawa miękka, szyta

 

 

 

Tagi: książka, dzieci, żeglowanie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912