TYP: a1

"Trzy sposoby na wywrócenie łódki"

środa, 31 sierpnia 2011
MZ

Od dłuższego już czasu w naszej rubryce recenzji prezentowaliśmy głównie podręczniki żeglarskie, poradniki, przewodniki, książki kucharskie itp. Teraz wreszcie nadszedł czas na beletrystykę. 


Książka nosi tytuł „Trzy sposoby na wywrócenie łódki”. No cóż, nic prostszego, podejrzewam, że każdy z czytelników zna tych sposobów co najmniej dziesięć i kilka z nich już w swoim żeglarskim życiu wypróbował! Druga rzecz, na którą zwracamy uwagę przyglądając się okładce, to krótki umieszczony na niej tekst: co robi perkusista Genesis po odejściu z kapeli? Otóż autor tej książeczki rzeczywiście miał jakiś epizod muzyczny, ale z tekstu nic na ten temat się nie dowiemy. Ta wzmianka to typowy „chwyt marketingowy”, jedyny instrument jaki się na kartach pojawia, to gitara! 


Jednak, jeśli nie będziemy zwracać uwagi na drobiazgi i zdecydujemy się na kupno tej książeczki to czeka nas arcyprzyjemna lektura. Chris Stewad – autor, wspomina niezbyt odległe czasy, kiedy objął posadę skippera na niewielkim jachcie stacjonującym w Grecji. Problem polegał na tym, że o żeglarstwie nie miał najmniejszego pojęcia... O związanych z tym kłopotach i jednocześnie o rodzącej się fascynacji żeglarstwem, która w konsekwencji doprowadza do wyprawy przez Atlantyk jest ta zabawna, pełna autoironii opowieść.




Chris Steward „Trzy sposoby na wywrócenie łódki”

Świat Książki 2011

stron 190

cena: 32,90

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 listopada

Do wybrzeży na północ od Wirginii, pierwszej angielskiej kolonii w Ameryce, na statku "Mayflower" przybyło 102 osadników. Założyli miasto w Plymouth, od nazwy portu, z którego wypłynęli we wrześniu; tak narodziła się Nowa Anglia.
sobota, 21 listopada 1620