TYP: a1

Patrick O'Brian "Port zdrady"

środa, 10 listopada 2010
Z.
Port ZdradyNo wreszcie jest! Długo nam przyszło czekać na kolejny tom cyklu Patricka O'Brian'a o kapitanie Jack'u Aubrey'u, ale jest! Wydawnictwo „Zysk i s-ka” wystawia naszą cierpliwość na ciężką próbę, kolejne tomy ukazują się po sporej przerwie – dość dodać, że pierwszy pod tytułem „Dowódca Sophie” nosi datę 1997 rok. Teraz otrzymaliśmy tom dziesiąty, zatem, co łatwo policzyć, wypada mniej niż jedna książka na rok. Ale co tam, warto czekać. Najnowsza część cyklu nosi tytuł „Port zdrady” i tak jak w poprzednich, dostajemy tu wszystko, co lubimy. Mamy więc wątek szpiegowski ze Stephanem Matyrinem jako tropiącym francuski spisek na Malcie, mamy romanse i związane z tym problemy samego Jacka Aubreya. Jest jego ukochana HMS „Surprise”, wreszcie jest wyprawa na Morze Czerwone i dramatyczne morskie starcia. Więcej nie powiem – trzeba to samemu przeczytać. Zapewniam – to kawał rzetelnej morskiej przygody.

Patrck O'Brian
„Port zdrady”
Wydawnictwo Zysk i s-ka 2010
cena:35,90
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912