TYP: a1

"Druga strona medalu" Patrick O`Brian

środa, 23 listopada 2011
MZ

Jeden z najbardziej popularnych na świecie cykli powieściowych, których kanwą jest czas wojen napoleońskich na morzu, został uzupełniony o tom kolejny – jedenasty.

To radosna informacja dla wszystkich tych, którzy od lat śledzą losy i przygody Jacka Aubreya, zwanego Szczęściarzem, oraz jego przyjaciela lekarza okrętowego, doktora Stephena Maturina, miłośnika historii naturalnej i jednocześnie pracującego na rzecz brytyjskiego wywiadu. Ta para zyskała sympatię milionów czytelników na całym świecie, a seria powieści opisujących ich przygody zyskała status bestsellerów. Zatem drodzy czytelnicy – do księgarń, na spotkanie z naszymi bohaterami i starą poczciwą „Surprise”. Będzie ciekawie, bowiem jak zwykle Jack świetnie radzący sobie na morzu w obliczu nieprzyjaciela, na lądzie potrafi na swoją głowę ściągnąć kłopoty. Jakie? O tym trzeba samemu przeczytać!


Patrick O`Brian „Druga strona medalu”

Wydawnictwo Zysk i s-ka 2011

cena 35,90 zł

 

 


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912