TYP: a1

Stan wojenny w Tajlandii a żeglarstwo

czwartek, 22 maja 2014
WM i AW
Phuket
Źródło: pradatravel.ua
W związku z wprowadzeniem stanu wojennego w Tajlandii zapytaliśmy współpracujących z nami armatorów, czy sytuacja ta wpływa w jakikolwiek sposób na odbywające się w tym kraju czartery. Oto co nam odpowiedzieli.

Jeden z pracowników firmy Dream Yacht Charter podkreśla, że podobne wydarzenia rozgrywały się w Tajlandii 5 lat temu. Zarówno teraz, jak i wcześniej nie zaburzało to w żaden sposób odbywających się rejsów. Przedstawiciel armatora zapewnia, że obecne zajścia mają charakter wyłącznie polityczny i nie mają wpływu na turystykę, zwłaszcza jeśli chodzi o wyspy. Transport także działa bez przeszkód.

Nawet francuska ambasada, która znana jest ze swojej ostrożności, nie odradza przyjazdu do Tajlandii. Jej pracownicy radzą tylko unikać konkretnych dzielnic w Bangkoku. Mogę także potwierdzić, że sytuacja nie wpłynęła na żaden z naszych czarterów, więc nie ma powodu, aby martwić się o swoich klientów.” – mówi, i dodaje: „Phuket jest jedną z najpopularniejszych destynacji czarterowych i żeglarze bardzo często tu powracają (nawet teraz). Dla tych, którzy nigdy nie żeglowali w Tajlandii, jest to niesamowite doświadczenie i okazja do spotkania prawdziwie przyjaznych ludzi.

Również Phakamon Kob, przedstawiciel armatora Elite Yachting zapewnia, że wydarzenia w Bangkoku nie mają wpływu na sytuację w Phuket. „Wszystkie czartery odbywają się bez przeszkód. Jedynie osoby w drodze na rejs podróżujące przez Bangkok, powinny unikać stref, gdzie gromadzi się wojsko, a którymi są w tym momencie okolice budynków rządowych.” – mówi Kob.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o zachowanie przez obywateli naszego kraju przebywających na terytorium Tajlandii szczególnej ostrożności, w tym unikanie miejsc zgromadzeń publicznych oraz bezwzględne stosowanie się do zaleceń lokalnych władz, jednak nie odradza wyjazdów do tego państwa.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912