TYP: a1

Sprawa A.N.A Charter kolejny dzień procesu

piątek, 21 czerwca 2013
Redakcja

Tym razem obyło się bez opóźnień, ale jak zawsze zmieniono salę rozprawy. Po kilku minutach załatwiania spraw proceduralnych, sprawdzania czy wezwania dotarły do powołanych świadków, bowiem nikt z nich się nie pojawił, wystąpił prokurator. Wniósł wniosek, aby przebieg rozprawy był rejestrowany w systemie audio-video. Jako powód podał niezbędność takich działań dla prawidłowej oceny procedowania, a także by zarejestrowane zostało zachowanie oskarżonego Piotra W. 


Okazuje się, że prokuratura wniosła w stosunku do niego oskarżenie o znieważenie. Materiał zarejestrowany mógłby zatem stać się dowodem w tej drugiej sprawie. Zarówno oskarżony Piotr W. jak i jego obrońca, tudzież oskarżony Robert W. i jego adwokaci nie zaprotestowali przeciw tej procedurze. Druga rzecz, która się pojawiła, to wątek zabezpieczenia majątku spółki, której właścicielem jest Piotr W. Sąd postanowił o uwolnieniu kapitału, ale prokurator i oskarżyciel posiłkowy postanowili wystąpić przeciw temu orzeczeniu. Rzecz rozstrzygnie się w ciągu kilku dni.


Ponieważ nie było możliwości zapewnienia rejestracji za pomocą kamer i mikrofonów rozprawy, o co wnosił prokurator, i któremu to wnioskowi przychylił się Wysoki Sąd, został ogłoszony kolejny termin. 27 sierpnia zostaną odebrane zeznania dwójki świadków, których nazwiska pojawiły się w trakcie procesu. Kolejne terminy to 10 września i 17 tegoż miesiąca. W tych terminach nastąpi przesłuchanie kolejnych świadków, a wszystko wskazuje na to, że będzie to spora grupa osób występujących jako poszkodowani. Co jeszcze – być może zeznawać będzie osoba, na którą Piotr W. wskazał jako pierwszego właściciela (udziałowca) spółki A.N.A… i na zamówienie którego ta spółka powstała. Czekamy zatem na dzień 27 sierpnia, obiecujemy, że nasz korespondent będzie tam obecny.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912