TYP: a1

Nie ma informacji o pozycji “Polskiej Miedzi”

wtorek, 27 marca 2012
Od dłuższego czasu satelity ExactEarth nie są w stanie namierzyć pozycji „Polskiej Miedzi” - jachtu na którym kapitan Tomasz Cichocki wyruszył w samotny rejs dookoła świata. Ostatnia znana pozycja, zarejestrowana 13 marca, znajdowała się u wschodnich wybrzeży Brazylii, na północny-wschód od Rio de Janeiro.

Na stronie wyprawy możemy przeczytać, że sytuacja jest spowodowana najprawdopodobniej zagęszczeniem jednostek na tym obszarze, co powoduje, że mały nadajnik AIS (klasa B) nie jest w stanie przebić się z sygnałem. Jeżeli Cichocki zachował średnią prędkość podobną do tej z okolic 13 marca, w tym momencie powinien się znajdować w okolicach równika.

Źródło: www.kapitancichocki.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912