TYP: a1

Język chorwacki dla początkujących

czwartek, 10 lutego 2011
MZ

Do tego, że warto znać języki, nie trzeba chyba w obecnych czasach nikogo przekonywać. Że warto znać język, którym posługują się mieszkańcy kraju, który często odwiedzamy – tym bardziej. Zatem z dużą radością trzeba przywitać pojawienie się na półkach księgarskich nowego podręcznika, czy też raczej samouczka wydanego przez „Wydawnictwo Literackie”. Jest to opracowany przez Davida Norrisa „Język chorwacki dla początkujących”. W osiemnastu lekcjach przedstawiono podstawy, pozwalające po ich opanowaniu, całkiem składne porozumiewanie się z Chorwatami. Biorąc pod uwagę mnogość rodaków odwiedzających ten piękny kraj, tudzież tłumy polskich żeglarzy pływających po adriatyckich wodach, to pożyteczna publikacja, godna polecenia, nic tak bowiem nie ułatwia kontaktu, pozwala na zawieranie znajomości i przyjaźni jak możliwość rozmowy w języku gospodarzy.


Do książki dołączone są dwie płyty CD zawierające ćwiczenia, pozwalające doskonalić wymowę i akcent.

 

 


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912