TYP: a1

TEST: pokrowce na telefon oraz co to znaczy wodoszczelność, a co wodoodporność / część 2

sobota, 22 czerwca 2013
TJ


Jakich metod użyliśmy do sprawdzenia naszych etui?
Były to dwie próby:
TEST 1
Przez 10 minut trzymaliśmy pokrowce na wodzie, przywiązane do rufy.
TEST 2
Zanurzyliśmy etui na 1 minutę na głębokość około 50 cm.

Wyniki testu:

Producent

Model

Test 1

Test 2

Łatwość obsługi

Ocena ogólna (skala od 0 - zły  do 5 - bardzo dobry)

Producent: nieznany
Importer: www.rawo.pl

-

Nie

Nie

Bardzo łatwy

Po pierwsze produkt zawiera metalowe elementy (zaciski), które kilka dni po kontakcie z wodą rdzewieją. Dmuchany pokrowiec nie spełnia swojej roli. W Teście 1 i Teście 2 do środka nalała się woda. Szkoda wydanych 10 złotych. OCENA 0

Producent: Mil-Tec
Sklep: www.togs.pl

Pompowany i wodoodporny pokrowiec

Nie

Nie

Bardzo łatwy

Pomimo, że nie spełnienia oczekiwań zdaje  się, iż należy usprawiedliwić produkt. Negatywny wynik testu możliwie, że miał związek z wadą fabryczna testowanego modelu. Produkt przepuszczał w jednym miejscu. Z drugiej strony dmuchane etui dla żeglarzy ma średnie zastosowanie. Włożony telefon czy nawet klucze i tak utrzymują się z etui na powierzchni. Pozostałe produkty Mil-Tec na przykład etui na dokumenty (bez opcji „dmuchanej”) "działały" już bez zarzutów.
OCENA 0?

Producent: Decathlon (marka Tribord)
Sklep: www.decathlon.pl

Cellular LineKieszonka nieprzem. na komórkę TRIBORD

Tak

Tak

Bardzo łatwy

Produkt, który pozytywnie zaskoczył. Cena jedynie 15 złotych. Na instrukcji dwa rysunki. Pierwszy z nich informujący nas, że produkt odporny na działanie kropel wody. Drugi z informacją o zakazie zanurzania produktu. Najśmieszniejsze jest to, że przeszedł pozytywnie oba testy. Minusem jest brak smyczy. Szkoda bo byłaby wyższa ocena.
OCENA 4

Producent: Aquapac
Sklep: www.lemonsport.pl

AQ 608 

Tak

Tak

Bardzo łatwy

Bardzo lekkie etui. Prosty mechanizm zabezpieczający z drobnym mankamentem, który zdaje się wyjść przy dłuższym użytkowaniu. Wszystko za sprawą bardzo cienkiego materiału, który może po dłuższym użytkowaniu nie wytrzymać i zrywać się w niektórych miejscach. Symbol IPx8 - ochrona przed zalaniem przy ciągłym zanurzeniu i zwiększonym ciśnieniu wody (1 m głębokości).
OCENA 5

Producent: Cellular Line
Sklep: www.izigsm.pl

 
 Pokrowiec wodoszczelne etui

Tak

Tak

Bardzo łatwy

Dobrze wydane 75 złotych. Produkt na tle pozostałych do najtańszych nie należy, niemniej za ceną idzie jakość. Produkt funkcjonalny w każdym stopniu. Symbol IPx8 - ochrona przed zalaniem przy ciągłym zanurzeniu i zwiększonym ciśnieniu wody (1 m głębokości). Do etui dołączona jest smycz.
OCENA 5

Producent: Digitus
Sklep: -

 DA-21001

Tak

Tak

Bardzo łatwy

I chyba nasz faworyt, bo za cenę 14 złotych zakupiliśmy produkt spełniający wszelkie oczekiwania. Przeszedł pomyślnie oba testy. Normalne proste etui ze smyczą.
OCENA 5+

               
Można kupić produkty za parę złotych, które w zupełności wystarczą do ochrony naszego telefonu. Miałem to szczęście, że trafiłem na takie egzemplarze i z czystym sumieniem mogę cześć z nich polecać. Niemniej były i modele, które kompletnie nie spełniały swoich funkcji.
Rzeczy tanie nie zawsze będę dobre. Zależy jak trafimy. Przy produktach droższych mamy już tą pewność. Rzadko się zdarza, aby etui za ponad 50 złotych nie przeszło naszych obu testów.

Wiecie już co kupować. Pamiętajcie, aby zwracać uwagę przy zakupach na treść reklamującą produkt, która nie zawsze jest zgodna z rzeczywistością. Nasz pierwszy produkt opisany był jako:

Etui chroni wszelkiego rodzaju dokumenty, sprzęt elektroniczny i inne przedmioty przed piaskiem, kurzem, wilgocią, a także wodą przy całkowitym zanurzeniu. 
Specyfikacja: 
- szczelnie zamknięte i suche 
- 100% wodoodporne 
 chroni przed wilgocią, kurzem, piaskiem i brudem
- wymiary zewnętrzne : 9cm x 19cm - wymiary wewnętrzne : 8,5cm x 18,5cm

Bądźcie rozsądni.

ps. Specjalne podziękowania dla: Decathlon Kraków (Zakopianka), www.togs.pl, www.izigsm.pl za pomoc w realizacji testu.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2
popularne artykuły

Kalendarium: 19 stycznia

Zakończenie rekordowego samotnego rejsu dookoła świata Francisa Joyna na IDEC 2; czas trwania rejsu to 57 dni, 13 godzin, 34 minuty i 6 sekund.
sobota, 19 stycznia 2008