TYP: a1

Wędkarze uwięzieni na krze

czwartek, 23 lutego 2017
Informacja prasowa/Morski Oddział Straży Granicznej

Czterech wędkarzy uwięzionych na krze lodowej podjęła na Zalewie Wiślanym załoga poduszkowca Straży Granicznej z bazy w Starej Pasłęce. Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na ląd.

[t][/t] [s]Fot. MOSG[/s]

Wczoraj po południu załoga poduszkowca SG-411 otrzymała od strażaków z Braniewa informację, że na wysokości Różańca czterech wędkarzy zostało uwięzionych na krze lodowej. Mężczyźni nie mogli samodzielnie bezpiecznie powrócić na ląd. Do akcji natychmiast wystartował poduszkowiec SG-411 i po chwili dotarł do wędkarzy. By nie dopuścić do załamania lodu, dowódca poduszkowca nakazał mężczyznom się rozproszyć. Wtedy jeden z załogantów ubrany w specjalny skafander, zabezpieczony linką asekuracyjną, zszedł na lód i po kolei pomógł każdemu z wędkarzy wejść na pokład poduszkowca. Żaden z nich nie potrzebował pomocy medycznej, wszystkich bezpiecznie przetransportowano na ląd i przekazano strażakom.

Tagi: wędkrze, kra, straż graniczna
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912