TYP: a1

Władze Capri chcą limitów dziennej liczby turystów

wtorek, 6 czerwca 2017
Z mediów/MF

Turyści z pożądanych gości zaczynają być uciążliwością. Coraz więcej popularnych wśród turystów miast zaczyna mówić o ograniczaniu ich liczby. Po Florencji, Wenecji czy Barcelonie przyszedł czas na włoska wyspę Capri.

[t][/t] [s]Fot. Elenagm, Wikipedia[/s]

To, co się działo w pierwszych dniach czerwca, kiedy to Włosi maja długi weekend, przypominało oblężenie wyspy. Capri przeżyła niekontrolowany, rekordowy napływ turystów. W ciągu dwóch dni przypłynęło tam 25 tys. osób. Kolejki były wszędzie - w porcie, na postoju taksówek, nie mówiąc już o długim oczekiwaniu na zamówiony posiłek w restauracji. Dodatkowo w dużej części wyspy doszło do awarii prądu i wstrzymano kursowanie kolejki linowo-terenowej.

- Obecna liczba turystów jest wyższa niż w czasie letnich weekendów- podkreślił cytowany w prasie szef kapitanatu Dario Gerardi.

Szef wydziału turystyki w zarządzie gminy i jednocześnie właściciel hotelu Antonio Esposito stwierdził Nie taką wyspę chcemy pokazać tym, którzy chcą ją zwiedzić

W trosce o jakość świadczonych usług na wyspie i o samych turystów, władze wyspy zapowiedziały, iż zwrócą się do Ministerstwa Kultury i Turystyki o wprowadzenie dziennego limitu przyjazdów. Prowadzone obecnie są rozmowy o dziennych limitach, których musieliby przestrzegać właściciele statków i wodolotów. Burmistrz Gianni De Martino uważa, że obecnie rejsów tych jest zdecydowanie za dużo.

Tagi: Capri, turystyka, ograniczenie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912