TYP: a1

Samorządy dołożą się do remontu portu w Ustce

czwartek, 29 września 2016
Z mediów/Radio Gdańsk
Samorządy Ustki, Słupska i Powiatu Słupskiego zdecydowały, że będą współfinansować modernizację portu w Ustce. Wspólnie z Urzędem Morskim w Słupsku przekażą dwieście tysięcy złotych na przygotowanie wniosku do funduszy europejskich na sfinansowanie inwestycji.

Port w Ustce
By Maria Golinski - Praca własna, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3203320


Na przygotowanie aplikacji Słupsk i Ustka przeznaczą po 50 tysięcy złotych, powiat słupski 20 tysięcy, a Urząd Morski w Słupsku 80 tysięcy. Pierwotnie planowano, że z tych pieniędzy zostanie opracowana dokumentacja techniczna modernizacji portu. Okazało się jednak, że zakres prac musi być większy i trzeba złożyć wniosek o pieniądze na projekt oraz jego całościową realizację.

Remont portu w Ustce ma kosztować 220 milionów złotych. Trzeba zbudować nowe falochrony, bo obecna konstrukcja pochodzi z roku 1903. Modernizacja ma między innymi przesunąć o 150-250 metrów zachodni falochron znacznie powiększając port.
Pieniądze na remont portu mają pochodzić z programu rybackiego.
Tagi: remont, port, Ustka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912