TYP: a1

Niemiecki okręt podwodny w Gdyni

piątek, 28 lutego 2020
Z mediów/Trojmiasto.pl

Do portu w Gdyni w czwartek zawinął niemiecki okręt podwodny. To rutynowa wizyta w celu uzupełnienia zapasów na jednostce.


W Basenie X Portu Wojennego zacumował okręt podwodny U-33 należący do niemieckiej marynarki wojennej. To rutynowa wizyta związana z uzupełnieniem zapasów i odpoczynkiem załóg. Razem z okrętem podwodnym w Gdyni pojawił się też zaopatrzeniowiec - tłumaczą przedstawiciele Dowództwa Marynarki Wojennej.

Okręt posiada napęd hybrydowy, oparty na bateriach akumulatorowych oraz systemie ogniw paliwowych. Został zwodowany we wrześniu 2004 roku. Do służby w niemieckiej marynarce wojennej wszedł 13 czerwca 2006 roku.


 

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912