TYP: a1

Dwie oferty na wykonanie dokumentacji przekopu przez Mierzeję Wiślaną

poniedziałek, 14 listopada 2016
Z mediów/MF

Do Urzędu Morskiego w Gdyni w terminie trafiły dwie oferty dotyczące wykonania dokumentacji projektowej budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Oferty zawierają taki sam termin wykonania i warunki płatności ale różnią się ceną.

Przekop Mierzei Wiślanej

Fot. Urząd Morski w Gdyni

Oferty złożyły konsorcjum Transprojekt Gdańsk i Wuprohyd (wartość 7,347 mln zł) oraz Mosty Gdańsk i Projmors (wartość 5,252 mln zł). Tylko jedna mieści się w budżecie zamawiającego, wynoszącym 6,027 mln zł.

Inwestycja ma obejmować nie tylko sam przekop przez mierzeję, ale również utworzenie toru wodnego pomiędzy Zalewem Wiślanym (portem w Elblągu) i Zatoką Gdańską. Dokumentacja ma objąć również drogi i mosty, a także wejście do portu w Elblągu. Projekt ma być gotowy w terminie 18 miesięcy od podpisania umowy.

Budowa kanału oraz towarzyszących mu przedsięwzięć powinna zostać zakończona do 2020 roku, najpóźniej do 2022. Przekop Mierzei wiślanej ma kosztować 880 milionów złotych.

Tagi: Mierzeja Wiślana, przekop, inwestycja, kanał
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912