TYP: a1

Ciała i odcięte głowy - makabryczne znalezisko na łodzi widmo

poniedziałek, 30 grudnia 2020
Z mediów/TVN24

Makabrycznego odkrycia dokonała w minioną sobotę u wybrzeży wyspy Sado japońska straż przybrzeżna. Na pokładzie rozbitej łodzi znajdowało się kilka ludzkich ciał i dwie odcięte głowy.

 

Drewnianą łódź w wymalowanymi na burcie czerwonymi koreańskimi znakami zauważono już w piątek rano, ale ze względu na złe warunki pogodowe japońscy funkcjonariusze musieli poczekać z wejściem na pokład do soboty. Wtedy też na jednostce znaleziono ludzkie ciała i dwie odcięte głowy.

 

Podejrzewa się, że w łodzi znajdowali się obywatele Korei Północnej – podejrzenia są zasadne, bo Japończycy z płynącymi stamtąd łodziami – widmo często miewają do czynienia (w tym miesiącu u wybrzeży Sado jest już druga taka jednostka). Najczęściej znajduje się je bez załogi lub z ludzkimi szczątkami na pokładzie, a śmierć załogi najczęściej tłumaczy się wyziębieniem lub zagłodzeniem. Wszystko jest efektem głodu panującego w Korei Północnej, który zmusza rybaków do dalekich połowów albo podejmowania prób ucieczki.

Telewizja BBC informuje o pięciu odkrytych ciałach, japońska telewizja publiczna NHK mówi o siedmiu. Policja nie potwierdziła też jeszcze, czy głowy są częścią odnalezionych wewnątrz wraku ciał, same ciała natomiast były w stanie rozkładu, co świadczy o tym, że łódź dryfowała już od dłuższego czasu.

 

Tagi: łódź widmo, Korea Północna, Japonia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912