TYP: a1

Akademia Żeglarska Zaruskiego

wtorek, 26 marca 2013
Informacja prasowa
Miło nam poinformować, że armator jachtu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, nawiązując do idei edukacji żeglarskiej gen. Mariusza Zaruskiego, powołał do życia "Akademię Żeglarską Zaruskiego". Nie jest to instytucja edukacyjna w tradycyjnym rozumieniu, ale środowisko w którym będziemy starali się realizować wszelkie działania szkoleniowe związane z STS Generał Zaruski. Będzie to też miejsce zrzeszające osoby zainteresowane tradycyjnym żeglarstwem.

W sezonie żeglarskim Akademia będzie organizować na "Zaruskim" rejsy edukacyjne, natomiast poza sezonem żaglowiec stanie się stacjonarną bazą do realizacji szkoleń, warsztatów, dni otwartych i innych aktywności zachęcających młodzież (i nie tylko) do żeglowania.

Poniżej prezentujemy Wam oficjalne logo Akademii mając nadzieję, że inicjatywa przypadnie Wam do gustu, a wśród propozycji zajęć na Zaruskim każdy znajdzie coś dla siebie.
Źródło: MOSiR Gdańsk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912