TYP: a1

Urzędnicy kupili za szerokie jednostki

czwartek, 22 marca 2012
Zamówione przez urzędników statki, które miały wozić turystów po Kanale Elbląskim, są za szerokie o 5 cm i nie mieszczą się w śluzach i na pochylniach. Na tym nie koniec - jednostki nie przeszły próby obciążeniowej.

W przetargu na budowę trzech statków wystartowało 10 firm. Wygrała gdańska stocznia Jabo, która zaoferowała najniższą cenę. Właściciel stoczni, Jan Wierzchowski, twierdzi, że jednostki zostały zbudowane zgodnie z dokumentacją projektową.

Bez względu na to po czyjej stronie leży wina, statki nie wypłyną na Kanał Elbląski. Burmistrz Ostródy otrzymał unijne dofinansowanie na ich budowę, zatem jeżeli do końca czerwca jednostki nie pojawią się na kanale, miasto będzie musiało zwrócić dotację wraz z odsetkami.

Źródło: trojmiasto.gazeta.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912