TYP: a1

Andrzej Pochodaj "Kurs na Morze Północne"

sobota, 21 czerwca 2014
MZ

To już drugie wydanie tej książki – czy też wznowienie. Świadczy to o jednym, mamy do czynienia z pozycją popularną, docenioną przez kupujących i co ważne pożyteczną. 


Kolejna rzecz, o której warto wspomnieć to fakt, iż coraz więcej polskich żeglarzy właśnie owo Morze Północne wybiera jako cel wypraw. To najbliższy naszego wybrzeża akwen, na którym można odbyć staż na wodach pływowych. Ten poradnik zawiera praktycznie wszystko, co przy planowaniu takiego rejsu jest niezbędne. Czytelnik znajdzie w nim informacje o almanachach, locjach i przewodnikach. Oprócz tego o koniecznych formalnościach, o portach i systemach łączności. Do tego dowie się o warunkach hydrometeorologicznych, otrzyma omówienie tras jakie są zalecane. Uzupełnieniem, bardzo cennym, są mapy z zaznaczonymi kierunkami wiatrów, a także mapki prądów. Trzeba przyznać, że jest to rzeczywiście obowiązkowa lektura zarówno podczas planowaniu rejsu, jak i cenna pomoc w czasie jego trwania.


Andrzej Pochodaj „Kurs na Morze Północne” - Poradnik dla żeglarzy

Wydawnictwo Alma-Press 2014

Stron: 254

Cena: 49,90 zł.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912