TYP: a1

Zbigniew Gutkowski na Targach "Wiatr i Woda" 2014

wtorek, 1 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Zbigniew Gutkowski Fot. Sebastian Lutek
Fot. Sebastian Lutek
Najlepszy polski żeglarz oceaniczny, Zbigniew Gutkowski będzie gościem specjalnym XXVI edycji Targów „Wiatr i Woda” w dniu otwarcia imprezy (czwartek; 3 kwietnia).

„Gutek”, na Scenie Głównej, podzieli się wrażeniami z ostatnich zawodów – regat transatlantyckich Transat Jacques Vabre, w których, wraz z Maciejem Marczewskim, zajął 7. miejsce. Święto sportów wodnych na Stadionie Narodowym w Warszawie potrwa do 6 kwietnia.

Targi „Wiatr i Woda” od kilku lat należą do największych wydarzeń branżowych w tej części Europy. Oprócz licznych stoisk z nowoczesnym sprzętem żeglarskim, dużym zainteresowaniem publiczności cieszą się spotkania z gośćmi specjalnymi, wśród których w przeszłości nie brakowało mistrzów świata, Europy i medalistów olimpijskich.

- Z wielką przyjemnością spotkam się z kibicami, aby móc na spokojnie przybliżyć im kulisy startu w regatach Transat Jacques Vabre. Mimo że od ich zakończenia minęło już trochę czasu, to dla mnie wciąż bardzo miłe wspomnienie. Ponadto, mam nadzieję, że będzie również okazja poruszyć kwestię dalszych planów startowych w tym roku – powiedział Zbigniew Gutkowski.

Spotkanie z „Gutkiem” poprowadzi wybitny dziennikarz i znawca żeglarstwa, Waldemar Heflich. Ponadto, wszyscy pasjonaci sportów wodnych będą mieli szansę osobiście porozmawiać z żeglarzem, zrobić sobie zdjęcie oraz otrzymać pamiątkową pocztówkę z autografem.

Zbigniew Gutkowski pojawi się na Scenie Głównej zlokalizowanej na płycie Stadionu Narodowego 3 kwietnia (czwartek) o godz. 14:00. Przedstawiciele mediów mogą akredytować się na Targi „Wiatr i Woda” do 1 kwietnia (wtorek) pod poniższym linkiem: http://www.wiatriwoda.pl/dla-mediow/akredytacja-dziennikarzy-/

W czasie trwania imprezy akredytacje będą dostępne w biurze prasowym.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912