TYP: a1

Zakończenie Mistrzostw Świata w olimpijskiej klasie Laser Radial

poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial Mężczyzn oraz Juniorów i Juniorek odbywały się w Dziwnowie (woj. zachodniopomorskie).

Radial

W sobotni wieczór odbyła się uroczysta ceremonia kończąca Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie Laser Radial w Dziwnowie. Przypomnijmy, że ta największa impreza żeglarska w Polsce trwająca od 19 lipca do 2 sierpnia 2014 roku ściągnęła do nadmorskiego Dziwnowa 316 zawodników z ponad 30 krajów. Było to ogromne wyzwanie, zarówno pod względem organizacyjnym jak i logistycznym. Mimo zmiennej i momentami kapryśnej pogody, mistrzostwa przebiegały płynnie, bez większych problemów i opóźnień. Mistrzostwa Świata w Dziwnowie to nie tylko rywalizacja zawodników na morzu, to również wspólnie spędzony czas na wielu imprezach towarzyszących. Na scenie wystąpili m.in. Kate Ryan, Rafał Brzozowski, Dawid Kwiatkowski i Bracia.

Jednak jak doskonale wiadomo, wszystko co dobre szybko się kończy. I tak jest również w tym przypadku. Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial – Dziwnów 2014 wielkimi literami zapisują się w historii miasta i przechodzą do naszej pamięci jako kolejna udana impreza.

Wyniki:

LASER RADIAL JUNIOREK:

1 miejsce: Monika Mikkola (Finlandia),
2 miejsce: Maria Erdi (Węgry),
3 miejsce: Maite Carlier (Belgia).

Tuż za podium, na najgorszym dla sportowca czwartym miejscu uplasowała się zawodniczka z Polski, Magdalena Kwaśna.

LASER RADIAL JUNIORÓW:

1 miejsce: Joel Rodriguez (Hiszpania),
2 miejsce: Nik Willim (Niemcy),
3 miejsce: Benjamin Wempe (Holandia).

Sebastian Kalafarski, najwyżej uplasowany zawodnik z Polski, zajął 14 pozycję w końcowej klasyfikacji.

LASER RADIAL MĘŻCZYZN:

1 miejsce Stelmaszyk Jonasz (Polska)
2 miejsce Rudawski Marcin (Polska)
3 miejsce De smet William (Belgia)

Z opinii zawodników, ekip im towarzyszących, oraz zagranicznych pasjonatów żeglarstwa wynika, że impreza zorganizowana w Dziwnowie pod żadnym względem nie odbiegała od minionych światowych edycji. Tym samym mały Dziwnów zaznaczył swoje miejsce na mapie światowego żeglarstwa.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912