TYP: a1

Wychowanie przez żeglowanie

poniedziałek, 27 października 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
„Kruzenshtern” – to kolejny film, który będzie można zobaczyć w „Kinie pod żaglami” w Pucku. Na seans zapraszamy w najbliższą środę - 29 października.

Kruzenshtern

Polska ekipa filmowa towarzyszy uczniom rosyjskiej Bałtyckiej Akademii Rybołówstwa w ich pierwszym w życiu szkoleniowym rejsie na pokładzie słynnego rosyjskiego żaglowca „Kruzenshtern” płynącego z Kaliningradu na Wyspy Kanaryjskie i z powrotem. Opowieść o tym rejsie obejrzeć będzie można w filmie „Kruzenshtern” w „Kinie pod żaglami” w Pucku 29 października o godz. 18 w sali konferencyjnej MOKSiR przy ul. Żeglarzy 1 w Porcie Rybackim. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Podczas projekcji liczyć można na coś słodkiego i losowanie drobnych upominków wśród uczestników.

„Kino pod żaglami” to projekt Pomorskiego Związku Żeglarskiego w trakcie, którego pokazywane są najlepsze polskie i zagraniczne dokumentalne filmy żeglarskie i morskie. Pucką edycję akcji współfinansują władze tego miasta.

Na ostatnim spotkaniu, 5 listopada o godz. 18, będzie można zobaczyć film „Nieugięci”.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912