TYP: a1

VI Edycja Festiwalu Korsynalia

środa, 23 września 2015
Informacja prasowa
W dniach 9-11 października 2015 w warszawskiej Tawernie Korsarz odbędzie się już VI Edycja Festiwalu Korsynalia. Jest to jeden z większych festiwali w Warszawie, który skupia się wokół środowiska szantowego, z elementami muzyki folkowej, rockowej oraz poezji śpiewanej. Festiwal już od pięciu lat jest ważnym punktem w kalendarzu wydarzeń Tawerny Korsarz.



W czasie trzech dni festiwalu skupiamy na naszej scenie najlepszych artystów szantowych całej Polski:
09.10 EKT Gdynia / Mietek Folk
10.10 Ryczące Dwudziestki / Stara Kuźnia
11.10 Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Korsynalia są wydarzeniem, obok którego nie możecie przejść obojętnie!

Piątek / Sobota
Start: 20.00
Wstęp: 15 zł / z kartą zaokrętowania wstęp 5 zł

Niedziela
Start: 19:00
Wstęp: 20 zł

Konkurs fotograficzny:
#wakacjenawodzie
https://www.facebook.com/events/434932406686183/

EKT GDYNIA
Od wielu lat EKT Gdynia to jeden z najlepszych i najpopularniejszych zespołów szantowych. Występuje z powodzeniem na scenach największych i najlepszych festiwali szantowych: Shanties, Knaga '2001, 2002, 2004 w Toronto, Montrealu i wielu innych. EKT Gdynia doskonale potrafi łączyć rockowe brzmienie i spokojną, stonowaną balladę. Potrafi bawić i wzruszać zróżnicowaną wiekowo publiczność.

MIETEK FOLK
Zespół Mietek Folk jest na polskim rynku prekursorem "brzmień pirackich". Historia grupy tonie w mrokach dziejów - jest troszkę kabaretowa, troszkę rycerska. Laureat największych przeglądów i festiwali piosenki żeglarskiej, turystycznej i autorskiej. Wydał kilka płyt, w tym kultowy już dwupłytowy album koncertowy nagrany w tawernie "U Rudego".

RYCZĄCE DWUDZIESTKI
Ryczące Dwudziestki to zespół tak leciwy jak polska scena szantowa. Grupa, która wypracowała nowy styl śpiewania szant stając się wzorem dla wielu młodszych wykonawców. Śpiewają w sposób, który przenosi słuchacza do lepszych światów rzuconych gdzieś w bezkres mórz...

STARA KUŹNIA
Śpiewają szanty klasyczne, pieśni kubryku oraz utwory autorskie. Pierwszy poważny występ przed publicznością miał miejsce w Węgrowie - rodzinnym mieście większości członków zespołu - podczas SHANTYNOCKI '97. Mają za sobą udział w największych festiwalach. W 1999 ukazała się pierwsza kaseta z piosenkami Starej Kuźni.

Dominika Żukowska i Andrzej Korycki
Łączą w swojej twórczości przepiękne ballady rosyjskie z klimatem ballad żeglarskich. Niekwestionowanymi atutami tego duetu są niepospolite, znakomicie dobrane głosy, wspaniałe teksty, oraz bogactwo rytmów i nastrojów przekazywane radośnie przy akompaniamencie gitar. Poza szantami wykonują utwory Bułata Okudżawy, Włodzimierza
Wysockiego, Żanny Biczewskiej tradycyjne pieśni ludowe (polskie, rosyjskie oraz bałkańskie) i piosenki turystyczne.

TAWERNA KORSARZ
Tawerna Żeglarska Korsarz to miejsce oferujące nową jakość, którą z pewnością docenią setki bywalców. Mieści się w oddzielnym, wolnostojącym budynku. Centralnym punktem tawerny jest główna sala ze sceną i antresolą. Dodatkową przestrzeń stanowią podziemia. Lokal dedykowany jest w szczególności miłośnikom szant, lecz nie tylko. Jego oferta zainteresuje, bowiem wszystkich, którzy cenią sobie miłą, ciepłą atmosferę, ciekawe wnętrza, stylową muzykę oraz dobrą kuchnię. Korsarz to idealne miejsce na długie rozmowy z przyjaciółmi, spontaniczne spotkania w szerszym gronie i szalone wieczory przy głośniej muzyce. Na jego scenie regularnie pojawiają się najlepsze polskie zespoły muzyki żeglarskiej. Horyzonty muzyczne Korsarza wybiegają jednak poza gatunki marynistyczne - program artystyczny z pewnością nie raz zaskoczy stałych bywalców. Nie ważne, zatem, czy bliski jest Ci świat morskich opowieści, chcesz spędzić ciekawy wieczór w niepowtarzalnej atmosferze, czy po prostu szukasz miejsca na spotkanie z przyjaciółmi. Korsarz zaprasza Cię na wspólny rejs!

Tawerna Korsarz
ul. Gosyńska 45, Warszawa
www.tawernakorsarz.pl






TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2
popularne artykuły

Kalendarium: 18 stycznia

Joseph Conrad kończy służbę na morzu zejściem ze statku "Adowa", aby potem zająć się pisaniem książek o tematyce marynistycznej.
czwartek, 18 stycznia 1894