TYP: a1

Rusza Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej – Polsailing 2017

wtorek, 20 czerwca 2017
Informacja prasowa

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej - PolSailing jest największym w Polsce, kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt tworzy pięć podstawowych elementów: 

  • program edukacji żeglarskiej – zajęć sportowych dla najmłodszych,
  • organizacja imprez żeglarskich (regionalne finały programu) oraz warsztatów edukacji żeglarskiej,
  • działania edukacyjno-promocyjne w szkołach oraz dystrybucja książek „ABC Optimista” i „ABC Windsurfingu”,
  • szklenie kadry (koordynatorów, trenerów, instruktorów, animatorów), 
  • dystrybucja sprzętu żeglarskiego i materiałów dydaktycznych.

„Tegoroczna, nieco odmieniona formuła programu nastawiona jest z jednej strony na kontynuację dotychczasowych działań, z drugiej na rozwój, a przede wszystkim dalszą współpracę z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi  i klubami w zakresie upowszechniania żeglarstwa” mówi Tomasz Chamera – Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. „Kolejny ośrodek edukacji w klasie Optimist na Śląsku i uzupełnienie dotychczasowej oferty, bezpłatnej nauki żeglarstwa deskowego, o ośrodek w Poznaniu – oznaczają odpowiedź PZŻ na wcześniej zdefiniowane potrzeby. Działania promocyjne i dystrybucja sprzętu w ilości ok. 250 żagli klasy Optimist, pozwoli nam dotrzeć z programem do kolejnych regionów” – dodaje.

Podstawą programu edukacji żeglarskiej jest nie tylko nauka podstaw żeglarstwa, ale również przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego.

Bezpośrednimi odbiorcami tej części programu są uczniowie szkół podstawowych. Program jest realizowany w ośmiu ośrodkach w klasie Optimist (Szczecin, Gdynia, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław, Pszczyna, Kraków) oraz pięciu w windsurfingu (Sopot, Gdańsk, Poznań, Kalisz, Warszawa). W każdym z ośrodków w zajęciach bierze udział 100 dzieci w klasie Optimist (dziewczęta i chłopcy w wieku 7-10 lat)  i 50 w windsurfingu (9-12 lat).

Tegoroczna edycja programu edukacji żeglarskiej jest jego kolejną (piątą) odsłoną. Nauka żeglowania w klasie Optimist prowadzona była od początku, natomiast windsurfing dołączył do programu w 2015 roku. Zasięg programu zwiększa się i co roku dołączają do niego nowe województwa i ośrodki.

 

ZAPISY I SZCZEGÓŁY TUTAJ

Tagi: program, żeglowanie, Polski Związek Żeglarski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 kwietnia

W Walencji oficjalnie poinformowano, że Karol Jabłoński został sternikiem hiszpańskiego syndykatu El Reto (team Desafio Espanol); celem syndykatu było zwycięstwo w Pucharze Ameryki.
wtorek, 5 kwietnia 2005
Wojciech Skórski i Kazimierz Kwasiborski na jachcie klasy Micro "Agnessa" wyruszyli w rejs przez Atlantyk.
niedziela, 5 kwietnia 1992
W stoczni Capitaine Flint zwodowano jacht "Ecureuil d'Aquitaine", późniejszy "Groupe LG".
środa, 5 kwietnia 1989
Zmarł Bogdan Supergan, krakowski kapitan jachtowy, wieloletni pracownik CWMiW w Gdyni.
wtorek, 5 kwietnia 1983
Na "Opty" zamknął pętlę dookoła świata Leonid Teliga; był to pierwszy samotny rejs Polaka dookoła świata.
sobota, 5 kwietnia 1969
W Giżycku rozpoczyna się budowa twierdzy Boyen.
środa, 5 kwietnia 1843