TYP: a1

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku częścią międzynarodowej akcji Kinder+Sport

wtorek, 25 lutego 2014
Informacja prasowa
Program Edukacji Morskiej w Gdańsku 201420 zaangażowanych krajów, udział 12 milionów dzieci i młodzieży oraz ponad 14 uprawianych sportów. Kinder+Sport to projekt opracowany przez firmę Ferrero w celu promowania zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży przez zachęcanie do codziennej aktywności fizycznej.

W Polsce od czterech lat akcja Kinder+Sport kojarzona jest z młodzieżowymi rozgrywkami siatkarskimi, które firma Ferrero prowadzi we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Od tego roku do międzynarodowego projektu przyłącza się Program Edukacji Morskiej w Gdańsku, który już piaty rok przyczynia się do popularyzacji żeglarstwa wśród młodzieży.

- To ogromne wyróżnienie dla Gdańska i dowód uznania dla naszej rodzimej inicjatywy. Kinder+Sport to akcja realizowana na imponującą skalę i jesteśmy dumni mogąc być jej częścią – mówi Mateusz Kusznierewicz, Prezes Zarządu Fundacji Gdańskiej, pomysłodawca Programu.

Akcja Kinder+Sport obejmuje szeroką gamę sportów, dostępnych dla wszystkich, pozbawionych przemocy, otwartych dla obu płci i angażujących całe rodziny. Aktywność taka ma wspierać radosny rozwój młodych ludzi. Żeglarstwo doskonale wpisuje się w tę ideę. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku udowadnia, że jest to sport, który na poziomie amatorskim może uprawiać każdy, niezależnie od wieku, płci oraz warunków fizycznych. W trakcie edukacyjnych rejsów, młodzież żegluje w pięcioosobowych załogach. Na jachcie każdy jest aktywny, ma swoje zadanie, ale wartością nadrzędną jest współpraca.Program Edukacji Morskiej w Gdańsku 2014

W trakcie czterech lat wspierania realizacji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, obserwowaliśmy jak z roku na rok rozwija się to przedsięwzięcie. Ale co najważniejsze przekonaliśmy się, jak wszechstronne walory edukacyjne cechują tę dyscyplinę sportu i nie mamy wątpliwości, że warto promować ją wśród młodych ludzi – mówi Małgorzata Szleszyńska, Institutional & corporate affairs and PR manager w Ferrero Polska.

Realizowany przez Fundację Gdańską na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gdańsku Program Edukacji Morskiej od czterech lat przekonuje młodych ludzi, że sport jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Rok szkolny 2013/2014 ogłoszony został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły w Ruchu. Inicjatywa ma na celu współpracę szkół, organów służby publicznej, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych w działaniach służących upowszechnianiu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku przystąpił do grona Koalicjantów. Piąta edycja rejsów startuje już w maju!

Program Edukacji MorskiejProgram Edukacji Morskiej w Gdańsku


Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest realizowany od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. Pomysłodawcą akcji jest Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich. W ramach Programu wszyscy uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej. Podczas rejsów uczą się podstaw żeglowania, pogłębiają wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznają swoje miasto od strony wody. Celem Programu Edukacji Morskiej jest przybliżenie i popularyzacja wśród młodych mieszkańców Gdańska tradycji morskiej i boga-tego dziedzictwa ich miasta. Udział w rejsach jest dla uczestników bezpłatny. Sponsorem Programu jest Ferrero Polska oraz Grupa LOTOS S.A. Od 2014 w ramach Programu funkcjonował będzie Klub Edukacji Morskiej oferujący zajęcia dodatkowe dla młodzieży, która złapała żeglarskiego bakcyla. Wszyscy uczestnicy Programu otrzymują dedykowane Karty EURO26 Żeglarz, za pomocą których będą mogli zapisać się do Klubu.

Zachęcamy do odwiedzania:
www.ProgramEdukacjiMorskiej.pl
www.facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej, www.youtube.com/user/PEMGdansk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 grudnia

W Berdyczowie urodził się Józef Korzeniowski, pisarz marynista, znany później jako Joseph Conrad; jako młody człowiek wyemigrował do Anglii, gdzie zaciągnął się na statek. Po latach służby na morzu osiadł w południowej Anglii, gdzie zmarł w 1925 r.
czwartek, 3 grudnia 1857