TYP: a1

Konkurs Programu Edukacji Morskiej „Wszyscy dbamy o Bałtyk“ przedłużony do 22 maja

sobota, 12 maja 2012
Informacja prasowa
Kto nie zgłosił się jeszcze do ogólnopolskiego konkursu ekologicznego Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, ma na to czas do 22 maja! Przed każdym z uczestników stoi szansa wygrania fantastycznej nagrody – laureaci konkursu wypłyną w tygodniowe wakacyjne rejsy na pokładach jachtów Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Konkurs „Wszyscy dbamy o Bałtyk“ realizowany jest przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Gdańsku oraz Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Do udziału zaproszeni są uczniowie szkół gimnazjalnych z całej Polski. Uczestnicy pod opieką nauczyciela prowadzącego mają za zadanie odpowiedzieć na cztery pytania zamknięte i napisać krótką pracę na temat: "Jak dbając o wodę w swoim najbliższym otoczeniu, dbam o Bałtyk". Celem konkursu jest uświadomienie współodpowiedzialności każdego mieszkańca Polski za czystość wody w Morzu Bałtyckim.

„Czy wiecie, że prawie 100% wód w Polsce trafia do Morza Bałtyckiego? Tak, płynąca niedaleko Waszego domu rzeka lub nawet rzeczka też. Każdy z nas ma wpływ na czystość wody. Napiszcie o tym, jak Wy dbacie o Bałtyk i wygrajcie fantastyczną nagrodę: tygodniowy rejs na jachtach Programu Edukacji Morskiej” – do udziału w konkursie zachęca pomysłodawca Programu Edukacji Morskiej Mateusz Kusznierewicz Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich.

Nagrodami dla autorów najlepszych prac będą tygodniowe wakacyjne rejsy po Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym na jachtach Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku! Laureaci wezmą także udział w całodniowym szkoleniu w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i w tamtejszym fokarium. W trakcie rejsu gimnazjaliści będą uczyć się sztuki żeglarskiej pod okiem wykwalifikowanych sterników oraz odwiedzą wiele znanych miejscowości, lokalnych muzeów i ciekawych obiektów.

Patronat medialny nad konkursem „Wszyscy dbamy o Bałtyk” objęła Gazeta Wyborcza Trójmiasto, magazyn e! stilo oraz dwutygodnik Victor Gimnazjalista. Sponsorami nagród są Ferrero Polska – producent Kinder Mlecznej Kanapki oraz Grupa LOTOS.

Na zgłoszenia czekamy do 22 maja!

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.programedukacjimorskiej.pl w zakładce Konkursy.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912