TYP: a1

Atlantyda zaprasza

czwartek, 24 lutego 2011
Joanna Tomczak
AtlantydaJednym ze znanych i popularnych zespołów szantowych, które jednak dość rzadko można zobaczyć na estradach tawern, jest trójmiejska Atlantyda. Sami o sobie i swojej muzyce piszą tak:

Repertuar muzyczny stanowią tradycyjne i współczesne piosenki morskie autorstwa założyciela grupy Sławomira Klupsia. „Marco Polo”, „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Pożegnalny ton”, to tylko część utworów jego autorstwa, które znane są wszystkim miłośnikom morskiego śpiewania. Koncert Atlantydy to mieszanka starych i nowych utworów w akustycznym brzmieniu, zawierający w sobie elementy muzyki folkowej oraz bluegrasu, tematycznie związanej z morzem i żeglowaniem. Akustyczne instrumenty: kontrabas, skrzypce, akordeon guzikowy, banjo, gitara i głosy stanowią o ostatecznym brzmieniu zespołu.

Rozpoczęłam od tego, że trudno ich usłyszeć w tawernie. Ale w ten piątek, 25 lutego, zapraszają wszystkich z Warszawy i okolic do stołecznego Gniazda Piratów. Koncert rozpoczyna się o 20.00. Przyjdźcie, a na pewno nie pożałujecie!

Strona Atlantydy tutaj: www.atlantyda.gda.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912