TYP: a1

Port w Antwerpii chroni pracowników za pomocą nowych technologii

wtorek, 21 kwietnia 2020
Z mediów

Jak utrzymać niezbędny obecnie, fizyczny dystans? O ile na ulicach czy w kolejkach jest on łatwy do uzyskania, o tyle w zakładach pracy już niekoniecznie – chociażby dlatego, że pracownik, zwłaszcza fizyczny, przede kim chce wykonywać pracę, a nie liczyć centymetry. Kiedy jednak pracuje się z ludźmi czy towarami z różnych stron świata, ostrożność jest koniecznością.

 

Na ciekawy pomysł, jak pomóc pracownikom utrzymywać niezbędną odległość 1,5 metra wpadły władze portu w Antwerpii. W porcie obsługa ładunków czy przemysłowa produkcja odbywają się normalnie, potrzebne były więc dodatkowe procedury w celu zapewnienia pracownikom bezpieczeństwa. Z pomocą przyszła technologia stworzona przez firmę technologiczną Rombit – to  Romware Covid Radius, inteligentna opaska na nadgarstek.

 


Jak to działa? Kiedy pracownicy znajdują się za blisko, opaska wydaje sygnał ostrzegawczy. Co ważne dla zachowania prywatności, Romware Covid Radius nie przekazuje pracodawcy danych lokalizacyjnych pracownika ani innych poufnych informacji. Za to, kiedy dojdzie do zakażenia, system pomaga odnaleźć osoby, które z zakażonym pracownikiem miały kontakt. W oświadczeniu portu w Antwerpii podano, że "Opaska pomoże pracownikom w przestrzeganiu surowych środków ostrożności ustanowionych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), przy jednoczesnym poszanowaniu prywatności użytkownika”.

Zainteresowanie bransoletką jest tak duże i to na całym świecie, że firma Rombit pracuje nad wprowadzeniem jej zmodyfikowanej wersji na rynek masowy. 

Tagi: koronawirus, port, bezpieczeństwo, technologia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912