TYP: a1

Ateny i wyspy greckie według National Geographic

wtorek, 22 lipca 2014
Informacja prasowa
Wszystkim miłośnikom aktywnego podróżowania Wydawnictwo Burda Książki poleca przewodnik po Atenach i wyspach greckich.



Pobyt w Atenach i na wyspach greckich to świetna okazja, aby połączyć cuda starożytności za sztuką współczesną, wyśmienitą kuchnią i wypadami na najpiękniejsze plaże Śródziemnomorza. Ateny to koegzystencja starego i nowego. W antycznych ruinach zaklęty jest dorobek społeczeństwa, które stworzyło podwaliny cywilizacji Zachodu. Na znużonych tempem miejskiego życia czekają urokliwe wyspy greckie - każda z nich zaspokoi pragnienie słońca, morza i piasku.

Akropol od tysięcy lat dominuje w ateńskim pejzażu górując nad bezładnymi rzędami kamienic i galimatiasem ulic. Koniecznie trzeba go odwiedzić i obejrzeć Partenon, Erechtejon i Propyleje, amfiteatry oraz bajeczne Muzeum Akropolu. Na znużonych tempem miejskiego życia czekają małe i duże wyspy leżące w zasięgu rejsu z Pireusu. Każda z nich zaspokoi pragnienie słońca, morza i piasku. Każda ma własny, niepowtarzalny charakter, a łączą je urokliwa aura, swobodny nastrój, lokale rybne, pachnące igliwiem sosnowe lasy i średniowieczne monastyry. Biesiady przy mezedhes i przerwa na kawę mogą tu trwać godzinami.

Seria przewodników "Wakacje na walizkach" skierowana jest do miłośników aktywnego podróżowania. Do tej pory w serii ukazały się przewodniki opisujące najbardziej znane kraje, regiony i miasta świata, m.in. Portugalię, Francję, Chorwację, Ateny, Chiny, Dominikanę czy Stambuł.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912