TYP: a1

8 maja kończy się rekrutacja Fundacji STS Fryderyk Chopin na bezpłatne miejsca w rejsie po Morzu Śródziemnym

czwartek, 1 maja 2014
Informacja prasowa
/prace przy żaglach
Prace przy żaglach
Fot. Marta Dorożalska
Do 8 maja Fundacja STS Fryderyk Chopin czeka na zgłoszenia uczniów chętnych do wzięcia udziału w rejsie Niebieskiej Szkoły po Morzu Śródziemnym. Propozycja dofinansowania udziału w projekcie jest ogromnym wsparciem dla pięciu uczestników każdej edycji Niebieskiej Szkoły.

Niebieska Szkoła to program rejsów morskich połączonych z nauką szkolną, realizowany na pokładzie tradycyjnego żaglowca rejowego. Adresowany do uczniów gimnazjów i liceów. Nauka odbywa się w oparciu o obowiązującą podstawę programową, a projektowa praca w małych grupach pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości edukacyjnych jakie daje żaglowiec. Nieznane lądy, nowe kultury, odmienna rzeczywistość odwiedzanych miejsc stają się źródłem wiedzy o świecie i jego różnorodności.

Największą przygodą podczas rejsu jest spotkanie człowieka z samym sobą: swoimi słabościami, zdolnościami i pragnieniami. Niebieska Szkoła to doskonała kuźnia charakterów, młodzież poznaje etos pracy, a także uczy się szacunku dla siebie i innych. Przyjaźnie nawiązane pod żaglami, na morzu, scementowane wspólną walką z żywiołem, pozostają żywe i pielęgnowane są przez lata.

By starać się o finansowane przez Fundację STS Fryderyk Chopin miejsce na pokładzie Niebieskiej Szkoły każdy chętny uczeń musi standardowo odbyć wolontariat w wymiarze 160 godzin i przedłożyć opinię opiekuna wolontariatu w celu potwierdzenia wykonanej pracy. Do wzięcia udziału w dalszych punktowanych etapach rekrutacji uprawnia każdy wolontariat podjęty od 06.2013 roku. Opinię opiekuna wolontariatu należy dostarczyć do biura Fundacji
listownie.

Kolejne dwa etapy rekrutacji pozwalają w sumie zdobyć 50 punktów, które mogą być przepustką na pokład Fryderyka Chopina. Obejmują one:
  1. rozwiązanie testu online z wiedzy ogólnej na poziomie gimnazjum (na rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań kandydaci mają 30 minut);
  2. przygotowanie autoprezentacji odpowiadającej na pytanie Dlaczego to ja powinnam/ powinienem popłynąć na Niebieską Szkołę.
Jest o co walczyć – w ramach tego projektu Fundacja finansuje pięciu uczniom koszt pobytu na pokładzie Chopina w czasie rejsu Niebieskiej Szkoły. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 19.05.2014 r.

Więcej informacji: www.fryderykchopin.org.pl, www.niebieskaszkola.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912