TYP: a1

Wiatr i Woda 2011 - dzień drugi

piątek, 4 marca 2011
Weronika Morys
TargiTrwają targi branży rekreacji i sportów wodnych Wiatr i Woda 2011. Po wczorajszym dniu branżowym, dzisiaj tragi od godziny 10.00 były otwarte dla wszystkich zwiedzających. Zainteresowani mogli zapoznać się z ofertami firm nie tylko z Polski, ale i Australii, Chin, Korei, Brazylii, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy, Estonii, Belgii, Niemiec, Włoch, Chorwacji, Danii i Francji.

Tegoroczna impreza z pewnością może usatysfakcjonować nawet najwybredniejszych miłośników sportów wodnych i rekreacji nad wodą. Oprócz luksusowych łodzi motorowych, pięknych jachtów żaglowych, pontonów, rozwijających wielkie prędkości RIBów, nowoczesnych skuterów i innych jednostek pływających na targach można dziś było zobaczyć szeroką gamę akcesoriów żeglarskich, instrumentów nawigacyjnych i elektronikę jachtową. Nie zabrakło także producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej, organizatorów czarterów, przedstawicieli samorządów, marin czy firm oferujących atrakcyjne oferty turystyki związanej z wodą oraz szkolenia. Już po raz drugi targom towarzyszą również Targi Sprzętu Wędkarskiego "Na Ryby".

Organizatorzy targów przygotowali również atrakcje dla dzieci. Pod hasłem Wiatr i Woda dla dzieci odbył się koncert zespołu Zejman & Garkumpel. Lider zespołu, Mirosław "Koval" Kowalewski wraz z zespołem, zabrali dzieci na pełną niespodzianek wyprawę w poszukiwaniu nieodkrytych lądów. Rozmowa Kovala z dziećmi była przeplatana piosenkami i konkursami. W śpiewaniu aktywnie uczestniczyły również dzieci, a Kowalewski często zachęcał do bicia brawa - nie dla siebie i swojego zespołu, ale dla najmłodszych "śpiewaków".

Targi Targi
Targi Targi
Targi
 Targi
Patronat medialny nad targami rekreacji i sportów wodnych Wiatr i Woda 2011 objęła redakcja Tawerny Skipperów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912