TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Marina Cres leży w południowej części zatoki, na przeciwko miasta i portu Cres. Otwarta cały sezon. Liczba miejsca na wodzie: 473 (dostęp do wody i prądu). Liczba miejsce na lądzie: 120. Przed wejściem do mariny, na wysokości stacji paliw znajdują się stalowe pławy bez świateł nawigacyjnych.
Dzień 2
23 Mm
(23 Mm)
Osor to niewielka miejscowość położona nad przesmykiem pomiędzy wyspą Cres a Lošinj. W cieśninie mogą żeglować jednostki o zanurzeniu do 2.6 m. W jej południowej części znajduje się most obrotowy. Jest on otwierany na życzenie w godzinach od 0900 do 1700. Pierwszeństwo mają jachty podchodzące od południa. Oczekujące z północy mogą cumować przy nabrzeżu pasażerskim.
Dzień 3
41 Mm
(18 Mm)
Susak to wyspa, która powstała przez nawianie na skalną płytę grubej warstwy ( do 100 metrów) lessu. Nie ma na niej praktycznie drzew, porastają ją jedynie wysokie trawy ale także liczne winnice.

Miejsce postoju znajdziemy w porcie Susak, tu konieczna jest uwaga, iż dojście do niego jest utrudnione przez nanoszony piasek - konieczna sonda i ktoś na "oku" - głębokości są niewielkie ok. 2 metrów, czasem mniej, a podczas bory lepiej tu nie zawijać.

Z portu można się wybrać schodami do górującej nad nim najstarszej części miasta, choćby po to, by odwiedzić tutejszego producenta wina i obejrzeć wąwozy wyrzeźbione przez wodę w lessowej glebie, które zaczynają się tuż za miastem.

Drugie miejsce zdatne na postój, to niewielka zatoka po drugiej stronie wyspy, trudno ją odnaleźć, bo jest rzeczywiście mała. Można tu zatrzymać się na kotwicy, dno nieźle trzyma. Prowadzi z niej ścieżka, którą naprzód trzeba się wspinać, ale dotrzemy nią na rozległy płaski teren z winnicami, aby potem owymi wąwozami dotrzeć do opisanego już miasteczka. (Podczas takiej wyprawy radzę jednak pozostawić kogoś na pokładzie, aby czuwał nad naszym jachtem)
Dzień 4
52 Mm
(11 Mm)
Niewielka wyspa położona na południe od Lošinja. Wioska o tej samej nazwie znajduje się po wschodniej stronie nad kanałem oddzielającym Ilovik od wyspy Sv. Petar. W kanale tym wystawiono kilkadziesiąt boi cumowniczych. Dobrym kotwicowiskiem jest zatoka Paržine po południowej stronie wyspy, również po zachodniej znaleźć można kilka małych kotwicowisk w miarę bezpiecznych podczas bory.
Dzień 5
73 Mm
(21 Mm)
Zachodnie wybrzeże Rab Marina Rab leży w porcie Rab, na prawo za falochronem. Otwarta od 15 kwietnia do 1 listopada Liczba miejsca na wodzie: 142 (dostęp do wody i prądu
Dzień 6
97 Mm
(24 Mm)
Piękne stare miasto o niepowtarzalnym klimacie. Posiada niewielki port w bezpośrednim sąsiedztwie samego centrum. Wieczorny spacer wąskimi, nastrojowymi uliczkami jest godny polecenia wszystkim romantycznym duszom.
Dzień 7
129 Mm
(32 Mm)
Turystyczne miasteczko położone na wschodnim wybrzeżu Istrii nad zatoką rozciągającą się między przylądkami Sv. Juraj i Sv. Andrija. Niegdyś osada rybacka, obecnie kurort z hotelami i sporym kempingiem. Gości przyciągają żwirowe plaże, dobrze osłonięte od bory nawiedzającej Kvarner.

Podczas wizyty w Rabacu można się wybrać na wycieczkę do pobliskiego, oddalonego od wybrzeża Labina, pięknego średniowiecznego miasta. Droga przez jakiś czas prowadzi wzdłuż wybrzeża, by później skierować się w głąb lądu i po jakimś czasie wspinając się pod górę dotrze do położonego na wzgórzu miasta, w którym czas się zatrzymał. Stary Labin zachował swój dawny charakter. Spacerując wąskimi uliczkami oglądamy piękne stare pałace, na których dostrzeżemy wykute w kamieniu lwy św. Marka – symbol Wenecji, przez wieki panującej na tym terytorium.

Podchodząc do portu Rabac należy uważać na skałę znajdującą się około 300 metrów na północny wschód od cypla Sv. Juraj. Znajduje się ona poniżej tafli wody na głębokości około 2 metrów. Miejsce do cumowania znajdziemy przy kamiennym nabrzeżu po wschodniej stronie zatoki. Jego północna część zarezerwowana jest przez statki wycieczkowe. Stawać należy przy południowej stronie nabrzeża. Są tu ujęcia wody i prądu. Kotwiczenie możliwe jest w północnej części zatoki w pobliży kąpieliska i kempingu Oliva, oraz po stronie zachodniej w niewielkiej zatoczce Remac. Przy kotwiczeniu należy uważać – dno miejscami w zatoce nie nadaje się do kotwiczenia.

Na południe od zatoki Rabac w niewielkiej odległości znajdziemy wąską zatokę nazywającą się Prklog mocno wcinająca się w głąb lądu, to dobre kotwicowisko – głębokość około 6 metrów. Dalej na południe kolejna zatoka Sv. Marina, kotwicowisko, na brzegu mała wioska, w której znajdziemy sklep i restaurację.
Dzień 7
142 Mm
(32 Mm)
Marina Cres leży w południowej części zatoki, na przeciwko miasta i portu Cres. Otwarta cały sezon. Liczba miejsca na wodzie: 473 (dostęp do wody i prądu). Liczba miejsce na lądzie: 120. Przed wejściem do mariny, na wysokości stacji paliw znajdują się stalowe pławy bez świateł nawigacyjnych.
TYP: a3