Połamane maszty, potężne fale, przeraźliwe upały czy chłód to jedynie mały wycinek bezmiaru wyzwań, z jakimi trzeba się zmierzyć podczas rejsu dookoła świata. Co kieruje żeglarzem, który decyduje się wziąć udział w ekstremalnej przygodzie?
Trwający blisko rok rejs – to test nie tylko siły fizycznej ale również test siły psychicznej, zwłaszcza gdy jest się jedyną kobietą na pokładzie i nie można się spodziewać z tego tytułu specjalnych przywilejów.
Zawodowa żeglarka – Sophie Ciszek – ma za sobą doświadczenie w największych żeglarskich poligonach. Była członkiem załogi na pokładach najbardziej znanych łodzi – w tym podczas Volvo Ocean Race. Sophie nie tylko jest światowej sławy żeglarzem oceanicznym ale również zapaloną surferką. Dzieciństwo w Australii nauczyło ją miłości do wody, hartu ducha i pracowitości – te wartości kształtują jej żeglarski potencjał w rywalizacji podczas najtrudniejszych regat na świecie.
Po znakomitym starcie w Volvo Ocean Race 2014?2015 w żeńskim teamie SCA - Sophie dołączyła do załogi Mapfre w ich starcie w VOR 2017-2018. To dzięki jej nadzwyczajnej pracy załoga Mapfre zajęła miejsce na podium z drugim miejscem w tym morderczym wyścigu.
„Woda ma temperaturę zaledwie 2 stopni, wiatr szaleńczą moc, wielkość fal przekracza naszą wyobraźnię – I w takich warunkach czujesz, że to walka o życie. Fizycznie – dajesz radę, bo działasz jak automat – ale psychicznie – jest bardzo ciężko. Jest ci niesamowicie zimno, to bardzo nieprzyjemne. Żywioły nie mają dla Ciebie litości. A jednak nie możesz się poddać – po prostu trzeba pchać do przodu, do linii mety” – tak swoje zmagania opisuje Sophie.
Sophie i pozostali członkowie załogi Mapfre wykorzystują podczas swoich zmagań z oceanem techniczną odzież Helly Hansen. Norweska marka wsłuchuje się w potrzeby żeglarzy i wprowadza do przeznaczonej dla nich kolekcji specjalne innowacje, które mają chronić ich życie i wspierać w rywalizacji.
Specjalne modele odzieży dla załogi powstają już kilka miesięcy przed startem i są udoskonalane po testach podczas treningów – a nawet w trakcie Volvo Ocean Race.
Tak powstał między innymi najnowszy model z oceaniczne linii Aegir -
The Ægir Ocean Smock Top. Sztormiak jest bardzo lekki – bo waga okazała się być decydującym obok pełnej ochrony przed wodą kryterium, na które zwracała uwagę Sophie.
W tym modelu zredukowano do minimum ilośc szwów – zastępując je super wytrzymałym klejeniem elementów. Odpowiednio umieszczone elementy odblaskowe, neoprenowy fartuch w talii i kieszeń przednia wykonana z błyskawicznie schnącej siatki, aby taka wasrtwa nie blokowała oddychalności kurtki – to przemyślane i sprawdzone przez załogę rozwiązania w tym modelu. Innowacyjny system wentylacji poprzez wodoodporny suwak umieszony w przedniej kieszeni – to rozwiązanie, które sprawdziło się już podczas współpracy i rejstów Thomasa Coville
Aegir Ocean Smock Top łączymy z kurtką Aegir Ocean Jacket – to zapewnia optymalną ochronę podczas etapów rejsu, kiedy wymagana jest ekstremalna ochrona przy mniej intensywnej pracy na pokładzie
https://www.hellyhansen.com/
Tagi: kurtka, Sophie Ciszek