TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Marina położona jest w centralnej części Dalmacji, 7 km na południe od Zadaru. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 1200 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 500
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Marina położona jest w centralnej części Dalmacji, 7 km na południe od Zadaru. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 1200 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 500
Dzień 2
25 Mm
(25 Mm)
Niewielka wyspa w archipelagu Zadarskim. Położona między znajdującą się po stronie północnej wysepką Ist. Od strony południa sąsiaduje z Dugim Otokiem i małymi wysepkami takimi jak Otok Tun Veli i Otok Zverinac. Na krańcu północnym w sporej zatoce znajduje się osada Zapuntel. Nosi ona taką samą nazwę jak cieśnina między wyspą Ist a Molat.

Przepływając tędy czy to w kierunku Zadaru, czy też z Zadaru na otwarte morze, trzeba brać pod uwagę fakt, że w czasie silnej bory, w tej cieśninie powstaje silny rozkołys. W porcie Zapuntel znajdziemy dwa pirsy, pierwszy, na którym ustawiono światło czerwone (Bl (2) c 5s 3Mm), przy nim należy stawać po jego wewnętrznej stronie. Również w wypadku drugiego pirsu zalecane jest cumowanie po stronie wewnętrznej. Te wskazania są istotne zwłaszcza przy spodziewanej borze, bowiem wtedy mimo że port jest dobrze osłonięty, powstaje w tym basenie spore falowanie.

Kolejne miejsce postoju znajduje się na południowym brzegu wyspy w sporej zatoce o nazwie Brguljski Zaljev. Dobrym kotwicowiskiem jest pobliże miasteczka Brgulje, a także okolice ograniczającego zatokę od południa brzegu cypla o nazwie Bonaster W samym porciku oznaczonym światłem zielonym (B z 3s 6m 4Mm) znajdziemy przy nabrzeżu kilka muringów, na zewnątrz pirsu są też boje cumownicze. Przy nabrzeżu ze światłem cumuje prom. Należy zatem nie stawać tam na dłużej. Porcik osłonięty jest niewielką wysepką, jednak podczas jugo panuje tu spory rozkołys. Nieco na południe od tej osady znajdziemy małą zatokę o nazwie Podgarbe gdzie też można kotwiczyć.

Przy wejściu do zatoki Brugljski Zaljev usytuowane jest miasteczko o tej samej nazwie co wyspa czyli Molat. Na główce małego falochronu ustawiono światło czerwone (B c 3s 6m 4Mm). W tym miejscu po zewnętrznej stronie staje prom. Cumować można po stronie wewnętrznej falochronu, tu raczej na zasadzie long side, bowiem miejsca tu mało na manewry, a także nieco dalej przy betonowym nabrzeżu, znajdziemy tam kilka muringów. Strona północna wyspy nie obfituje ani w miejscowości ani w miejsca dogodne do kotwiczenia, jedyne miejsce godne polecenia to zatoka Luka Jazi. W wypadku bory lepiej jednak tam się nie zatrzymywać.
Dzień 3
50 Mm
(25 Mm)
Niewielka wyspa położona na południe od Lošinja. Wioska o tej samej nazwie znajduje się po wschodniej stronie nad kanałem oddzielającym Ilovik od wyspy Sv. Petar. W kanale tym wystawiono kilkadziesiąt boi cumowniczych. Dobrym kotwicowiskiem jest zatoka Paržine po południowej stronie wyspy, również po zachodniej znaleźć można kilka małych kotwicowisk w miarę bezpiecznych podczas bory.
Dzień 4
58 Mm
(8 Mm)
Veli Lošinj znajduje się po północno-wschodniej stronie wyspy, około 2.2 Mm na południowy wschód od przejścia Privlaka. Miejscowość to niezwykle urokliwa. Znajdziemy tu sporo restauracji. Cumować można przy nabrzeżu po wschodniej stronie zatoki. Jugo powoduje wysokie fale wchodzące do basenu portowego, również podczas bory nie jest to miejsce bezpieczne. W niewielkiej odległości od Veli Lošinj, oddzielona od niego małym półwyspem znajduje się osada Rovenska. W tej zatoce jest kilka miejsc do cumowania z muringami, okresowo stawiane są boje cumownicze. Również tu podczas bory nie jest bezpiecznie.
Dzień 5
76 Mm
(18 Mm)
Zachodnie wybrzeże Rab Marina Rab leży w porcie Rab, na prawo za falochronem. Otwarta od 15 kwietnia do 1 listopada Liczba miejsca na wodzie: 142 (dostęp do wody i prądu
Dzień 6
101 Mm
(24 Mm)
Niewielka wyspa położona praktycznie na granicy Kvarneru i Północnej Dalmacji. Jest jedną z wielu wysp i wysepek archipelagu zadarskiego. Usytuowana jest między Pagiem na wschodzie, a Silbą na zachodzie. Pierwsze osadnictwo w tym miejscu datuje się na czasy rzymskie. Stąd zapewne kilka stanowisk archeologicznych w pobliżu głównego miasteczka na wyspie noszącym tę sama nazwę co i ona. Jednak główne zabytki, z których osada jest dumna pochodzą z XVI wieku. Najbardziej charakterystyczną budowlą jaka w osadzie się znajduje jest obronna baszta „Kula Olib” postawiona by strzec mieszkańców przed napadami piratów. Stara, zbudowana z kamienia część miasteczka otoczona została nową zabudową domów przeznaczonych głównie na wynajem. Większość z nich bywa zamieszkana jedynie w sezonie, gdy na wyspę przybywają turyści w poszukiwaniu ciszy i spokoju. Olib ma połączenie promowe z Zadarem, to zapewnia, że wyspa cieszy się pewną popularnością – na szczęście nie nadmierną, dzięki temu łatwo tu wciąż znaleźć spokoje i ciche zatoki znakomite do kąpieli. Takie dwa popularne miejsca, to położone na wschodnim wybrzeżu wyspy, zatoki Uvala Slatina i Uvala Slatinica. W obu można znaleźć usytuowane przy samych ich krańcach rodzaje „basenów” stosunkowo płytkich, napełnianych w sposób naturalny przez morze, gdzie kąpiel, nawet gdy pogoda nie sprzyja jest całkiem przyjemna, bowiem szybko w tych miejscach woda się nagrzewa.
Uvala Slatinica to też niezłe kotwicowisko, jednak jeśli zanosi się na borę należy stamtąd jak najszybciej uciekać, wschodni brzeg wyspy jest bowiem na nią bardzo narażony. Kolejne kotwicowisko znajdziemy w zatoce Južna Slatina na południowym krańcu wyspy. Następne miejsce postoju to zatoka Sv. Nikola, na południowo-zachodnim brzegu. Tu ustawiono kilka boi cumowniczych. Miejsce to można łatwo rozpoznać, bowiem blisko brzegu można dostrzec kamienną kaplicę. Miejsce to bezpieczne jest przy borze, jednak otwarte na jugo. Kotwicząc należy dodatkowo wiązać się cumami do betonowych pali znajdujących się na brzegu.
Dzień 7
143 Mm
(42 Mm)
Marina położona jest w centralnej części Dalmacji, 7 km na południe od Zadaru. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 1200 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 500
TYP: a3