TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Południowo-zachodnie wybrzeże Istria Otwarta cały sezon Liczna miejsc: 213
Dzień 1
24 Mm
(0 Mm)
Południowo-wschodnie wybrzeże Istria ACI marina Pomer leży w południowej części miejscowości Pomer. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 253 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 30
Dzień 2
52 Mm
(52 Mm)
Marina Cres leży w południowej części zatoki, na przeciwko miasta i portu Cres. Otwarta cały sezon. Liczba miejsca na wodzie: 473 (dostęp do wody i prądu). Liczba miejsce na lądzie: 120. Przed wejściem do mariny, na wysokości stacji paliw znajdują się stalowe pławy bez świateł nawigacyjnych.
Dzień 3
91 Mm
(39 Mm)
Susak to wyspa, która powstała przez nawianie na skalną płytę grubej warstwy ( do 100 metrów) lessu. Nie ma na niej praktycznie drzew, porastają ją jedynie wysokie trawy ale także liczne winnice.

Miejsce postoju znajdziemy w porcie Susak, tu konieczna jest uwaga, iż dojście do niego jest utrudnione przez nanoszony piasek - konieczna sonda i ktoś na "oku" - głębokości są niewielkie ok. 2 metrów, czasem mniej, a podczas bory lepiej tu nie zawijać.

Z portu można się wybrać schodami do górującej nad nim najstarszej części miasta, choćby po to, by odwiedzić tutejszego producenta wina i obejrzeć wąwozy wyrzeźbione przez wodę w lessowej glebie, które zaczynają się tuż za miastem.

Drugie miejsce zdatne na postój, to niewielka zatoka po drugiej stronie wyspy, trudno ją odnaleźć, bo jest rzeczywiście mała. Można tu zatrzymać się na kotwicy, dno nieźle trzyma. Prowadzi z niej ścieżka, którą naprzód trzeba się wspinać, ale dotrzemy nią na rozległy płaski teren z winnicami, aby potem owymi wąwozami dotrzeć do opisanego już miasteczka. (Podczas takiej wyprawy radzę jednak pozostawić kogoś na pokładzie, aby czuwał nad naszym jachtem)
Dzień 4
114 Mm
(24 Mm)
Dzień 5
125 Mm
(11 Mm)
Marina nie jest tania, jednak bardzo popularna. Nie jest dobrze osłonięta od wiatrów, więc bora i jugo mogą być niebezpieczne. Podczas jugo występuje martwa fala. Marina jest otwarta od kwietnia do listopada.
Dzień 6
134 Mm
(9 Mm)
Dzień 7
179 Mm
(45 Mm)
Dzień 8
199 Mm
(20 Mm)
Dzień 9
224 Mm
(25 Mm)
Marina znajduje się w centrum miasta, niedaleko jej zabytkowej cześci. Z zatoki w której znajduje się marina odpływają również promy m.in. na wyspę Preko. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 300 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 200
Dzień 10
253 Mm
(29 Mm)
Niewielka wyspa położona praktycznie na granicy Kvarneru i Północnej Dalmacji. Jest jedną z wielu wysp i wysepek archipelagu zadarskiego. Usytuowana jest między Pagiem na wschodzie, a Silbą na zachodzie. Pierwsze osadnictwo w tym miejscu datuje się na czasy rzymskie. Stąd zapewne kilka stanowisk archeologicznych w pobliżu głównego miasteczka na wyspie noszącym tę sama nazwę co i ona. Jednak główne zabytki, z których osada jest dumna pochodzą z XVI wieku. Najbardziej charakterystyczną budowlą jaka w osadzie się znajduje jest obronna baszta „Kula Olib” postawiona by strzec mieszkańców przed napadami piratów. Stara, zbudowana z kamienia część miasteczka otoczona została nową zabudową domów przeznaczonych głównie na wynajem. Większość z nich bywa zamieszkana jedynie w sezonie, gdy na wyspę przybywają turyści w poszukiwaniu ciszy i spokoju. Olib ma połączenie promowe z Zadarem, to zapewnia, że wyspa cieszy się pewną popularnością – na szczęście nie nadmierną, dzięki temu łatwo tu wciąż znaleźć spokoje i ciche zatoki znakomite do kąpieli. Takie dwa popularne miejsca, to położone na wschodnim wybrzeżu wyspy, zatoki Uvala Slatina i Uvala Slatinica. W obu można znaleźć usytuowane przy samych ich krańcach rodzaje „basenów” stosunkowo płytkich, napełnianych w sposób naturalny przez morze, gdzie kąpiel, nawet gdy pogoda nie sprzyja jest całkiem przyjemna, bowiem szybko w tych miejscach woda się nagrzewa.
Uvala Slatinica to też niezłe kotwicowisko, jednak jeśli zanosi się na borę należy stamtąd jak najszybciej uciekać, wschodni brzeg wyspy jest bowiem na nią bardzo narażony. Kolejne kotwicowisko znajdziemy w zatoce Južna Slatina na południowym krańcu wyspy. Następne miejsce postoju to zatoka Sv. Nikola, na południowo-zachodnim brzegu. Tu ustawiono kilka boi cumowniczych. Miejsce to można łatwo rozpoznać, bowiem blisko brzegu można dostrzec kamienną kaplicę. Miejsce to bezpieczne jest przy borze, jednak otwarte na jugo. Kotwicząc należy dodatkowo wiązać się cumami do betonowych pali znajdujących się na brzegu.
Dzień 11
271 Mm
(17 Mm)
Marina Mali Losinj znajduje się na wyspie Lošinj. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 110 (dostęp do wody i prądu)
Dzień 12
314 Mm
(43 Mm)
Południowo-zachodnie wybrzeże Istria Otwarta cały sezon Liczna miejsc: 213
TYP: a3