TYP: a1

Żegnamy „Dar Młodzieży”

czwartek, 25 lutego 2016
Informacja prasowa
W sobotę, 27 lutego o godz. 11.00 jednostka opuści swoje miejsce przy Nabrzeżu Pomorskim i wyruszy w pierwszą tegoroczną zagraniczną podróż szkoleniową, do francuskiego Sète. Do Gdyni „Dar Młodzieży” powróci w połowie maja.



Praktykę morską na „Darze Młodzieży” odbywają studenci II roku Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Gdyni. W katalońskiej Barcelonie i francuskim Sète fregata weźmie udział w zlocie żaglowców „Escale a Sète”. W Sète studentów Akademii Morskiej zmienią studenci Hogere Zeevart School z Antwerpii. Popłyną na Atlantyk i odwiedzą Hortę na Azorach. Praktykę skończą w Antwerpii, gdzie na pokład wejdą uczniowie średnich szkół morskich ze Szczecina, Świnoujścia i Gdańska.

Msza święta w intencji wyruszających w morze studentów i załogi zostanie odprawiona w piątek 26 lutego o godz. 18.00 (kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka przy ul. Portowej).

W sezonie 2016 „Dar Młodzieży” podczas dziewięciu podróży odwiedzi łącznie 13 portów zagranicznych i trzy krajowe. Przeszkoli 1157 praktykantów, w tym 552 studentów Akademii Morskiej w Gdyni, 130 studentów Akademii Morskiej ze Szczecina, 140 studentów Hogere Zeewaart School z Antwerpii, 205 uczniów średnich szkół morskich i 130 żeglarzy.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 czerwca

Na "Tawny Pipit" jako wtedy najstarszy żeglarz (75 lat) wyruszył w samotny rejs z New Jersey do Europy Stefan Szwarnowski. Rejs zakończył w Kornwalii (13.08) wejściem na skały Sandy Mouth koło Bude w Kornwalii.
piątek, 2 czerwca 1989
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Kazimierzem Goebelem wychodząc w rejs dookoła Islandii.
środa, 2 czerwca 1976
W Gdyni kończy się rejs "Daru Pomorza" wokół Przylądka Horn. Było to pierwsze polskie przejście Hornu.
środa, 2 czerwca 1937
Konstanty Maciejewicz wstępuje do Morskiego Korpusu Kadetów w Petersburgu.
niedziela, 2 czerwca 1907
Za zgodą władz cesarskich powołane zostało Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie; WTW miało na celu "zachęcenie ludności miejskiej do jazdy na łodziach wiosłowych i żaglowych". Dla potrzeb żeglarzy sprowadzono z Gdańska gaflowy kuter mieczowy "Boruta" o pow
czwartek, 2 czerwca 1881