TYP: a1

Nowy port jachtowy w Pucku

czwartek, 8 grudnia 2016
Z mediów/MF

W Pucku zrezygnowano z budowy osłony poru żeglarskiego, która miała łagodzić falowanie. Ma za to powstać nowy port jachtowy.

Fot. Wikipedia

Władze Pucka porozumiały się ze Stowarzyszeniem Armatorów Jachtowych, które domagała się budowy prowizorycznej osłony portu jachtowego w Pucku w postaci gwiazdobloków. Władze miasta zakwestionowały sens ich budowy gwiazdo bloków, ponieważ wysokość  kosztów i czas trwania niezbędnych procedur są takie same, jak przy budowie docelowych falochronów.

Zgodnie z nowym porozumieniem, armatorzy wesprą gminę w działaniach mających na celu przyspieszenie budowy mariny. Miasto w ciągu najbliższych tygodni ma otrzymać pozwolenie na budowę oraz uzgodnienia środowiskowe, co otwiera możliwości ubiegania się o unijną dotacje na budowę mariny. Jeżeli Puck otrzyma pieniądze, nowy port jachtowy z falochronem zachodnim powstanie do 2020 roku. Z kolei Urząd Morski ma w tym czasie wybudować w puckim porcie falochron północny.

Planowane inwestycje mają sprawić, że Puck, chętnie odwiedzany przez żeglarzy i miłośników sportów wodnych, mógłby stać się jeszcze bardziej atrakcyjny i byłby w stanie zaoferować nowoczesną bazę sportową, o wiele większą niż dotychczas. Nowe falochrony z kolei pozwolą na zabezpieczenie infrastruktury portowej i sprzętu w razie niekorzystnych warunków pogodowych.

Tagi: port, Puck, inwestycja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 czerwca

Na "Tawny Pipit" jako wtedy najstarszy żeglarz (75 lat) wyruszył w samotny rejs z New Jersey do Europy Stefan Szwarnowski. Rejs zakończył w Kornwalii (13.08) wejściem na skały Sandy Mouth koło Bude w Kornwalii.
piątek, 2 czerwca 1989
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Kazimierzem Goebelem wychodząc w rejs dookoła Islandii.
środa, 2 czerwca 1976
W Gdyni kończy się rejs "Daru Pomorza" wokół Przylądka Horn. Było to pierwsze polskie przejście Hornu.
środa, 2 czerwca 1937
Konstanty Maciejewicz wstępuje do Morskiego Korpusu Kadetów w Petersburgu.
niedziela, 2 czerwca 1907
Za zgodą władz cesarskich powołane zostało Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie; WTW miało na celu "zachęcenie ludności miejskiej do jazdy na łodziach wiosłowych i żaglowych". Dla potrzeb żeglarzy sprowadzono z Gdańska gaflowy kuter mieczowy "Boruta" o pow
czwartek, 2 czerwca 1881